Dzejas un dziesmu vakari Saules muzejā

dzeja-un-dziesma

Saules muzejs un Austras biedrība novembrī uzsāk Dzejas un dziesmu vakarus – otrdienās plkst. 18:00 muzeja pagrabstāva zālē Kungu ielā 1 (ieeja no Rātslaukuma) ar klausītājiem tiekas dzejnieki, bet ceturtdienās plkst. 18:00 – dziesminieki, viņu klausītāji un līdzdziedātāji.

2.novembrī notiek dzejnieka, publicista un ilggadējā folkfestivālu vadītāja Andra Bergmaņa piemiņas vakars (piedalās A.Aizpuriete, J.Reinis, R.Masaļskis), 9.novembrī autorvakarā garīgās dzejas ciklu un jaunākos atdzejojumus lasa profesors Valdis Bisenieks, 16.novembrī ar savu drīzumā gaidāmo dzejas krājumu iepazīstina Iveta Ratinīka, bet 23.novembrī – Ruta Štelmahere. Pēdējā mēneša otrdienā, 30.novembrī, notiek novembrī dzimušo dzejnieku lasījumi (I.Auziņš, N.Kalna., D.Avotiņa, A.Auziņš, A.Ločmelis, B.Talce, A.Viguls, A.Surgunts un citi).

Ceturtdienās paredzētas sadziedāšanās ar dziesminiekiem un iespēja brīvās sarunās uzdot jautājumus, kā arī vakara noslēgumā iemācīties vismaz trīs viņu dziedātās dziesmas. 4.novembrī notiek sadziedāšanās ar dziesminieci Antu Eņģeli, kuras repertuārā ir gan pašsacerēti darbi, gan senas krievu romances, Imanta Kalniņa dziesmas un tautasdziesmas. 11.novembrī „Vislatvijas dziesminieku saieta 2010” organizators Uldis Kākulis izpilda gan savas, gan Induļa Vanaga dziesmas, kurās savijas spēks un trauslums vienlaicīgi. 18.novembrī muzicē dzejniece un dziesminiece Elīna Līce-Štrausa, kas savās melodijās ģitāras pavadījumā apvieno gan sievišķīgu maigumu, gan mūzikas terapijas zināšanas un tautasdziesmu elementus. Bet 25.novembrī sadziedam kopā ar Vītolu ģimeni, kuru dziedājumā jūtama sensena gudrība, ģimenes vienotība un mīlestība, ar kuru viņi labprāt dalās cilvēkos.

Austras biedrība dibināta 2008. gada martā un tās pamatdarbība saistīta ar Latvijas folkmūzikas – folkmūziķu, bardu jeb dziesminieku darbības veicināšanu un popularizēšanu, koncertu un festivālu rīkošanu, izdevējdarbību.

Tikšanās notiks mājīgā gaisotnē ar tēju un cepumiem. Ieeja brīva, ziedojumi brīvprātīgi.

Kontaktpersona:
Inese Sērdiene