Izstāde “Saules dvēsele”

Izstāde “Saules dvēsele”

Izstāde Saules dvēsele

2. oktobrī, 17.30 Saules Muzejā, Vaļņu ielā 30, Rīgā atklās Marutas Vanagas neparasto gleznu izstādi “Saules dvēsele”.

Maruta ir no Limbažiem, no mākslinieciski radošas daudzbērnu ģimenes, kur blakus saviem 2 dēliem un 3 meitām pirms desmit gadiem ienāca arī adoptētais Daniels. Viņas vīrs Gatis ir pianists, meita Kristiāna – topošā operdziedātāja bet Daniels spēlē vijoli.

Kādā brīdī pirms pāris gadiem Maruta, vērojot dabu, pēkšņi sāka redzēt un izjust objektus īpašās krāsās un formās. Sevišķi vibrēja un rezonēja tieši Saule. Prasījās gleznojama. Tā nu Maruta sāka, pateicoties arī tuvo cilvēku un draugu pamudinājumiem.
Rezultāts no 2. oktobra redzams Saules muzejā.

Mākslinieks Jānis Anmanis: “Viņa ir sava veida tīrradnis. Sarežģītas, dekoratīvas, krāsainas, spēcīgas un pat vibrējošas kompozīcijas. Viņa saredz Sauli kādā jaunā griezumā, var teikt – saredz Saules dvēseli. Šķiet, Dievs viņai ļāvis ieskatīties kādā noslēpumā. To nav jācenšas atšifrēt. Jāļaujas izjūtām un jāsmeļ enerģija. Katrā ziņā – tādu piegājienu vēl nebija nācies redzēt.”

Izstāde Saules muzejā būs aplūkojama visu oktobri no atklāšanas brīža. Tā iekļaujas projektā “Droša ģimenes vide Latvijas bērniem”


Atbalsta:
OAK fonds, nodibinājums “Sociālo pakalpojumu aģentūra”, nodibinājums “Latvijas bērnu mākslinieciskās fantāzijas akadēmijas Jāņa Anmaņa jauno talantu atbalsta fonds”