Miķeļdienas Saules muzejā 27. septembrī

Miķeļdienas Saules muzejā 27. septembrī

Miķeļdienas Saules muzejā

Svētdien, 27. septembrī Saules muzejs aicina nosvinēt rudens saulgriežus un Miķeļdienas ražas svētkus! Atnākot rudenim, kad Saule pagriežas uz ziemas pusi, dalīsimies ar Jums gudrībās par senajām latviešu Apjumības tradīcijām.

Pasākuma programmu sāksim 16:00 ar Miķeļdienas ekskursiju latviešu valodā, kuras noslēgumā katru aicināsim uz radošo darbnīcu apgleznot savu saulīti, kas Jums paliks par piemiņu.

Plkst. 17:00 sāksies Miķeļdienu svinību īpašais notikums – savās dziļajās zināšanās par saules ceļa un dabas ritma mijiedarbības lielo nozīmi cilvēka dzīves ritumā dalīsies īpašie Saules muzeja viesi – Zinātāji Pokaiņu Lauris un Arnita. No viņu aizraujošā stāstījuma “Spēka punkti laikā un telpā” Jūs uzzināsiet:

• kā Saules ceļa gadskārtas veido spēka punktus laikā, kā arī par Miķeļdienas kā vienas no gadskārtām vietu un nozīmi šajā ritmā;
• mūsu Zemes spēka vietas – zemes spēka punkti un to loma cilvēku dzīves ritumā;
• laika un Zemes spēka punktu mijiedarbība, kas ļauj cilvēkam būt īstajā vietā un īstajā laikā.

Papildus stāstījumam notiks Spēka bungu rībināšana. Spēka bungas jeb bubns ir veidots pēc saules principa un tā vibrācija pauž dabas ritmus, kas cilvēka apziņā pārvēršas gudrībā un veido viņa unikālo pieredzi.

Miķeļdienas Saules muzejā

Pasākuma laikā baudīsim ražas augļus – cienāsim Jūs ar siltu zāļu tēju un ābolu pīrāgu.

Ieejas maksa uz pasākuma programmu: 5.00 EUR no cilvēka

Cilvēku skaits uz pasākumu ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikt savu dalību,
piezvanot pa tālr. 22029055 vai rakstot mums uz e-pastu: saule@saulesmuzejs.lv