Ekspozīcija

Saules muzeja ekspozīcija


Pie mums muzejā ikvienam apmeklētājam ir iespēja iepazīties ar informāciju par Sauli un Visumu, apskatīt mākslas priekšmetus un pašam piedalīties muzeja aktivitātēs!

Pamatekspozīcija

Muzeja pamatkrājumā ir sauļu dekoru un dažādu citu ar Sauli saistītu priekšmetu kolekcija, ko daudzu gadu laikā ir savākusi pati muzeja autore, viesojoties daudzās pasaules valstīs. Šīs visnotaļ unikālās kolekcijas mērķis ir atklāt cilvēku dažādo redzējumu par vienu un to pašu tēmu – Saule! – kas ir mūsu Saules sistēmas pirmsākums un cilvēces tagadējais dzīvās enerģijas avots un vienojošā matērija.

Pamatekspozīciju papildina arī informatīvie stendi, kas sniedz aizraujošu ieskatu pasaules tautu solārajā mitoloģijā.

Zinātniskā ekspozīcija

Muzejā ir vairākas telpas, kurās tematiski izklāstīta saistoša un vispārizglītojoša zinātniskā informācija par astronomisko Sauli un tās ietekmi uz Zemi. Ekspozīcijas iepazīstina ar Sauli un citām zvaigznēm, zvaigžņu rašanos Visumā un to evolūciju, zvaigžņu anatomiju un daudzām citām interesantām tēmām, kuras papildina interesantas ilustrācijas. Muzejā ir arī Galileo zāle – īpaša telpa, kurā apmeklētājs var iepazīties ar informāciju par heliocentrisma aizstāvjiem – drosmīgiem zinātniekiem, kuri palīdzējuši mūsdienu cilvēkam izprast Saules sistēmu un Visumu un ieraudzīt to tādu, kādu pazīstam šodien.

Skolotāji! Atvediet savus skolēnus pie mums! Mēs pasniedzam dabaszinību stundas muzejā! Uzziniet vairāk šeit!

Papildekspozīcija

Muzejā ir iespēja apskatīt īpašu kolekciju ar mākslas darbiem, kuru autori ir tepat Latvijā dzīvojoši mākslinieki, kas vēlējušies atklāt sev un citiem savu iekšējo pasauli caur visdziļāko izpratni par Sauli, brīvi interpretējot šo solāro objektu vai sasaistot un apspēlējot mākslas darbā Latviešu folkloras elementus.

Savu devumu Saules muzejam snieguši šie Latvijas mākslinieki:

Vija Dzintare, Zigmunds Bielis, Gints Heņickis, Maruta Raude, Visvaldis Ozols, Valda Podkalne, Anita Šnore