Saules muzejs piedāvā lielisku iespēju skolēniem apgūt dabaszinības!

Saules muzejs piedāvā skolēniem apgūt dabaszinības!

Balstoties uz mūsdienu pedagoģijas aktualitātēm un izmantojot interaktīvās mācību metodes, piedāvājam iespēju novadīt dabasmācību stundas Saules muzejā, kuras laikā palīdzēsim skolēniem izprast un gūt priekšstatus par šādiem saistošiem tematiem:

1. klasei: Gadalaiki. Kalendārs. Sakarības starp debess ķermeņiem (Sauli, mēnesi, zvaigznēm).
2. klasei: Zemes kustība. Mēness kustība. Zemes griešanās ap asi un Zemes kustība ap Sauli. Saistība starp Zemes griešanos ap asi, dienas un nakts maiņa. Mēness – Zemes pavadonis.
3. klasei: Zemes vieta Saules sistēmā. Saule un zvaigznes. Saules augstuma maiņa. jēdzieni: Zeme, Saule, Mēness, zvaigznes. Zeme kā viena no Saules sistēmas planētām. Planētu pētījumos izmantojamie kosmiskie aparāti. Kopīgais un atšķirīgais starp Sauli un citām zvaigznēm. Atšķirība starp planētu, Mēness un zvaigžņu spīdēšanu.
4. klasei: Atmosfēra un tās nozīme. Zemes attēlojums uz globusa. Teleskopa izmantošanas iespējas.
5. klasei: Augu loma skābekļa un ogļskābās gāzes apritē. Visums un tā izpēte.Saules sistēmas uzbūve. Mēness fāzes. Jēdziens: gravitācija. Izgudrojumu (kosmiskie kuģi) nozīme. Gravitācijas spēka darbība.
6. klasei: Augu loma ekosistēmā. Jēdzieni: Saules sistēma, Galaktika. Saules sistēmas planētas. Zemes vieta Saules sistēmā ar pārējo planētu izvietojumu. Kosmisko aparātu nozīme planētu pētījumos. Mēness fāžu secība un Mēness fāžu maiņa. Saule un zvaigznes kā debess ķermeņi. Zvaigžņu daudzveidība. Teleskopu izmantošanu Visuma izpētē.

Maksa:

• 4.00 EUR (ekskursija muzejā + mācību stunda + saules radošā darbnīca)
  • 2.00 EUR (tikai piedalīšanās mācību stundā)

Mācību stundas ilgums: 40 minūtes
Kopējais pasākuma ilgums: 1 h 30 min. (ekskursija muzejā, mācību stunda, saules radošā darbnīca)

Mācību stundas un ekskursijas lūgums pieteikt savlaicīgi, piezvanot pa tālruni: +371 67225587