Zinību mēnesis Saules muzejā

Zinību mēnesis Saules muzejā

Uzdrīksties uzzināt vairāk!

Mācību laiks ir sācies ne tikai skolās, bet arī Saules muzejā. Septembrī mēs svinam zinību mēnesi un piedāvājam skolēnu grupām apmeklēt ekskursijas un mācību stundas par īpašām cenām. Šomēnes muzejā būs apskatāma arī Laimdota Mūrnieka 1962. gadā tapušo oriģinālilustrāciju izstāde “Zelta kamolītis”, kas veltīta Raiņa bērnu grāmatai “Mīkla”.

DABASZINĪBU stundā 1. – 6. klasēm bērni izzina mūsu Visumu, Sauli un Saules sistēmu, smeļas pozitīvas emocijas, apskatot saulīšu kolekciju no dažādām pasaules valstīm, un radoši izpaužas, izkrāsojot paši savu ģipša saulīti, kuru saņem dāvanā. Ekskursijas laikā īpaša uzmanība tiek veltīta tēmām, ko bērni apgūst skolā dabaszinību mācību programmas ietvaros. Kopā noskatāmies arī īsus video. Ilgums ir līdz 90 min.
Dalības maksa: 3.50 eiro no skolēna. No oktobra sākot – 4.00 eiro. Uz 10 skolēniem 1 pasniedzējam ieeja bez maksas.

Saules muzejs kopā ar Laboratorium eksperimentu darbnīcas vadītāju Mārtiņu Gulbi aicina 4. – 9. klašu skolēnus uz interaktīvo FIZIKAS stundu. Jums pašiem būs iespēja izveidot varavīksni, uztaisīt saules aptumsumu, ieraudzīt, kāpēc saule maina krāsu un kas notiek ultraviolētā gaismā. Fizikas stundā ietilpst arī ekskursija pa muzeju un radošā darbnīca, kurā katrs dāvanā saņem baltu ģipša saulīti un apglezno to ar akrila krāsām. Ilgums ir 90 min. Notiek darba dienās no plkst. 9:00 līdz 12:00.
Dalības maksa: 4.50 eiro no skolēna. No oktobra sākot – 5.00 eiro. Uz 10 skolēniem 1 pasniedzējam ieeja bez maksas.

KULTŪRAS VĒSTURES stundā 7. – 12. klasēm bērni vairāk uzzina par sauli latviešu folklorā un mitoloģijā, par senlatviešu saules kalendāru, Latvijas kultūras kanonā iekļautās Lielvārdes jostas mītiem un saules kultiem citās pasaules kultūrās. Radošajā darbnīcā katrs dāvanā saņem baltu ģipša saulīti un apglezno to ar akrila krāsām. Piedāvājam, pēc izvēles, noskatīties video par Lielvārdes jostu. Ilgums ir līdz 90 min.
Dalības maksa: 3.50 eiro no skolēna. No oktobra sākot – 4.00 eiro. Uz 10 skolēniem 1 pasniedzējam ieeja bez maksas.

Piedāvājam arī ierastās GRUPU EKSKURSIJAS AR RADOŠO DARBNĪCU. Ekskursijas ilgums ir līdz 60 min.
Dalības maksa: 3.00 eiro no skolēna. No oktobra sākot – 3.50 eiro. Uz 10 skolēniem 1 pasniedzējam ieeja bez maksas.

Pieteikšanās pa tālr. 22029055 vai uz epastu saule@saulesmuzejs.lv


Rīga, Vaļņu iela 30
www.saulesmuzejs.lv
saule@saulesmuzejs.lv
mob.tālr. 22029055